Świetna zabawa przy dekorowaniu tortów i ciast

dekorowanie słodkości za pomocą rekawu cukierniczego

Pieczenie bywa doskonałym hobby, bywa też sposobem na zarabianie pieniędzy. Coraz więcej kobiet zajmuje się na przykład wypiekaniem tortów i ciast, swoje dzieła reklamują w internecie, szukając w ten sposób klientów chętnych na zamówienie tortu, na przykład z okazji urodzin dziecka. Aby dekorowanie ciast było naprawdę świetną zabawą, warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy. To dzięki nim stworzy się naprawdę prawdziwe cukiernicze dzieła.

Rękaw cukierniczy

Pierwsza niezbędna rzecz to rękaw cukierniczy – taki . To właśnie przy jego użyciu na ciastach i tortach można wyczarować różnego rodzaju wzorki z kremów i mas. Nie da się tego zrobić inaczej niż właśnie przy użyciu końcówek dołączonych do takiego rękawa. Warto zainwestować w profesjonalne rękawy cukiernicze. Tylko wtedy nakładanie gotowego kremu do rękawa nie będzie frustrujące.

Formy do pieczenia

Druga niezbędna rzecz to formy do pieczenia. Wprawdzie nie służą one dekorowaniu, ale to właśnie dzięki nim ciasto może mieć jakiś ciekawy kształt, na przykład serca. Dobre formy do pieczenia to podstawa w każdej kuchni.

Barwniki spożywcze

Barwniki spożywcze pozwalają na wyczarowanie kolorowych kremów. Oczywiście można stosować naturalne barwniki pochodzące prosto z kuchni, jednak o wiele łatwiejsze jest używanie tych dedykowanych do specjalistycznych cukierni, dzięki którym ciasta mogą przybrać dosłownie wszystkie kolory tęczy.

Masa cukrowa

Dla osób mających trochę zmysłu artystycznego, doskonałym produktem do dekorowania tortów i wyniesienia ich na wyższy level, jest masa cukrowa. To właśnie z niej można ulepić figurki, którymi następnie przystroi się tort. Im częściej używa się tego produktu, tym bardziej dochodzi się do wprawy, a kolejne dzieła dosłownie zachwycają. To właśnie dzięki tym kilku akcesoriom kuchennym oraz produktem spożywczym, pieczenie i dekorowanie tortów i ciast może być prawdziwą przyjemnością.