Smaczne i zdrowe przekąski

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach, kiedy z jednej strony chcemy dbać o jakość naszej diety, a z drugiej średnio mamy na to czas, niejednokrotnie inwestujemy w pozornie zdrowe przekąski. Rozmaite batony czy mieszanki mają w sobie bowiem często składniki, które nie powinny pojawiać się w zrównoważonej, codziennej diecie – dlatego warto poszukać prostych i sprawdzonych zamienników.

Wiele z tych zamienników ma taką formę, która znacznie ułatwia przygotowanie sobie posiłku albo szybkie wrzucenie czegoś na ząb. Są to jednocześnie przekąski dość tanie, a przy okazji bardzo zdrowe, bo dostarczające nam nie tylko energii, ale również witamin czy minerałów. Wśród nich prym wiodą oczywiście rozmaite, ekologiczne suszone owoce oraz orzechy różnych gatunków.

Zdrowe dla żołądka

Przede wszystkim wszystkie owoce i warzywa w formie suszonej, jak również i specjalnie przechowywane orzechy – te w skorupkach i bez nich – stanowią świetne, zdrowe alternatywy znanych i popularnych przekąsek. Są one bogate w tłuszcze nienasycone, witaminy oraz włókna, ale również dostarczają nam energii i mogą być źródłem witamin.

Doskonałe do dań

Co więcej, wszystkie warzywa i owoce przygotowane poprzez suszenie będą również doskonałe do serwowania w rozmaitych daniach. Dobrze sprawdzą się choćby w przypadku rozmaitych dań zarówno pieczonych, jak i gotowanych. Będą świetne jako dodatki do deserów czy do śniadań, np. w sąsiedztwie naturalnego jogurtu.

One thought on “Smaczne i zdrowe przekąski

Comments are closed.