Jak dobrać obrus na świąteczny stół?

Świąteczny stół to już pewnego rodzaju symbolika, która na stałe wpisała się w polską tradycję bożonarodzeniową. Ten wyjątkowy czas wszyscy chcemy spędzić w gronie najbliższych nam osób, poświęcając sobie tak dużo uwagi, jak tylko jest to możliwe. Wigilijny stół odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu świątecznego nastroju, przy nim bowiem dzielimy się opłatkiem i spożywamy tradycyjne potrawy. Warto zatem zadbać o to, żeby poza piękną zastawą, znalazły się na nim też obrusy świąteczne.

Święta Bożego Narodzenia stanowią wielkie wyzwanie w ujęciu organizacyjnym. Dopracowania wymaga każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Należy bowiem pamiętać, że odpowiedni nastrój jest niezwykle istotny w czasie rodzinnego spotkania. Choinka to jeszcze nie wszystko, istotnym elementem bożonarodzeniowej symboliki jest także stół.

wkuchnitDekoracja świątecznego stołu wpływa na atmosferę całego pomieszczenia

Obrusy świąteczne są tak samo istotne, jak wigilijne dania. Każda pani domu chce przecież ugościć swoich bliskich przy pięknie zastawionym stole. Trendy w dziedzinie dekoracji zmieniają się z roku na rok, jednak klasyczne motywy świąteczne są elementem stałym, który nigdy nie wychodzi z mody. Obrus bogato zdobiony świątecznym haftem to doskonały pomysł. Jeżeli jednak na stole postawisz zastawę ze świątecznymi aplikacjami, możesz wywołać efekt nadmiernego nasycenia. W takiej sytuacji znacznie lepiej sprawdzi się gładki obrus w kolorze bieli lub złota.