Chlorella w proszku przyczynia się do regeneracji i oczyszczania organizmu

Chlorella w proszku to naturalny suplement diety, zawierający sproszkowana formę słodkowodnej algi o nazwie chlorella. Jej niezwykłe właściwości zostały odkryte przed wiekami w krajach azjatyckich. Preparaty z chlorelli zalicza się do tak zwanej super żywności. Dlaczego jest tak cenna i jakie ma w takim razie zastosowanie?

Chlorella w proszku to prawdziwa bomba witaminowa

Niezwykłe właściwości alg są wciąż badane przez naukowców. Chlorella to rodzaj słodkowodnej algi, którą zalicza się do żywności superfood. Charakteryzuje się ona bardzo bogatym składem mineralnym. Jest źródłem fosforu, cynku, żelaza i wapnia.

Dzięki tym składnikom, suplementacja algą jest polecana dla osób cierpiących na anemię. Wysoko przyswajalne żelazo, jakiego źródłem jest sproszkowana alga, wpływa na produkcję czerwonych krwinek.
Zaletą chlorelli w proszku jest jej działanie immunostymulujące. Wpływa na odporność organizmu w walce przeciwko wirusom i grzybom, a dzięki właściwościom antybakteryjnym wspiera także ochronę przed bakteriami. W Japonii doceniano aseptyczne oraz regenerujące właściwości chlorelli w procesie gojenia się ran.

Chlorella w proszku (https://planteon.pl/zdrowa-zywnosc/superfoods/chlorella-proszek) jest także znana ze swojego oczyszczającego wpływu na organizm. Regeneruje ona komórki wątroby, wspierając tym samym procesy detoksykacji organizmu. Dodatkowo chlorella ma właściwość wiązania metali ciężkich oraz toksyn. Uczestniczy w reakcji ich wydalania, tym samym wpływając korzystnie na procesy przemiany materii. Preparat chlorelli jest także źródłem wielu witamin, które wpływają pozytywnie na wygląd skóry, włosów i paznokci.

Chlorella w proszku jest źródłem pełnowartościowego białka

Sproszkowana alga jest także źródłem wszystkich niezbędnych aminokwasów, które powinny być przyswajane wraz z pożywieniem. Z tego powodu suplementacja chlorellą w proszku polecana jest osobom będącym na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej, gdyż jej przyjmowanie zaspokaja wszystkie potrzeby białkowe organizmu.

Preparat ten jest także źródłem cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które sprzyjają obniżaniu frakcji złego cholesterolu w ciele.