Właściwości imbiru

Matka ziemia daje nam mnóstwo darów, które powinniśmy doceniać każdego dnia. Odżywianie się zdrowymi i organicznymi produktami wraca powoli do łask i wypada się z tego mocno cieszyć. To właśnie dzięki owocom, warzywom i przyprawom jesteśmy się w stanie bardzo często postawić na nogi, kiedy łapie nas przeziębienie i nie chcemy brać leków oraz udawać się do apteki. Oczywiście często jesteśmy niestety do tego zmuszeni, kiedy choroba da nam się mocno we znaki i nie będzie chciała ustąpić.

Imbir mielony

Jedną z najbardziej znanych przypraw na świecie ze swoich zdrowotnych właściwości jest z całą pewnością imbir. Jest on w Polsce znany i spotykany najczęściej jako imbir mielony, który możemy znaleźć w torebkach na sklepowych półkach. Imbir jest nas w stanie postawić na nogi szczególnie jesienią i zimą, kiedy to pogoda jest bardzo zdradliwa i kiedy najczęściej łapiemy różnego rodzaju wirusy i bakterie. Można go dodać między innymi do herbaty, którą warto wypić także z miodem i cytryną.

Babcine sposoby

Prawie każdy z nas pamięta jeszcze domowe sposoby na to jak szybko wyzdrowieć. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu apteki nie działały tak świetnie jak obecnie i nie było możliwe kupienie leków na każde schorzenie. Trzeba więc było radzić sobie za pomocą domowych sposobów i przyrządzać mikstury, które podawały nam nasze babcie bądź mamy. W skład tego typu mieszanek wchodził praktycznie zawsze imbir, który ma duże właściwości rozgrzewające i dzięki jego spożywaniu w gorącej herbacie można pozbyć się wielu toksyn.