Jak dbać o patelnię ceramiczną

Nie da się ukryć, że patelnie z ceramicznym pokryciem zyskały bardzo dużą popularność. Trudno się dziwić, gdyż mają one wiele zalet, wśród nich można wymienić między innymi to, że nawet po nagrzaniu nie wydzielają szkodliwych dla człowieka substancji, dodatkowo żeby na nich smażyć nie trzeba używać dużej ilości tłuszczu. Warto wiedzieć w jaki sposób należy dbać o patelnię, by mogła służyć jak najdłużej.

https://ostry-sklep.pl/c/145/patelnie-ceramiczne-patelnie.html

Korzystanie z patelni ceramicznej

O patelnię warto zadbać jeszcze przed jej pierwszym użyciem. Po zakupie należy ją oczywiście umyć i wysuszyć, a następnie zaaplikować na nią odrobinę oliwy z oliwek. Warto powtarzać te czynności po każdym użyciu patelni, ponieważ w ten sposób dobrze się ją konserwuje.

Kolejną kwestią, z której trzeba zdawać sobie sprawę jest to, że temperatura smażenia wpływa nie tylko na potrawę, lecz również na patelnię. Nie należy używać patelni na zbyt dużym ogniu, ponieważ wtedy ceramika powłoka może się łatwo uszkodzić, w takim przypadku smażone potrawy zaczną się przyklejać do patelni. Powłokę można zniszczyć także używając ostrych sztućców do obracania potraw – zdecydowanie lepiej sprawdzą się drewniane szpatułki.

Warto wiedzieć, że patelnia ceramiczna może być czyszczona w zmywarce, lecz lepszym pomysłem jest mycie jej pod bieżącą wodą przy użyciu miękkiej gąbki. Dzięki temu patelnia z pewnością dłużej posłuży właścicielom.