Jak można pić whisky?

Whisky można spożywać w różnych kieliszkach czy szklankach. Istnieją tradycyjne akcesoria do whisky, ale ostateczny wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jednym whisky będzie znacznie lepiej smakować z tulipanowych kieliszków, gdy inni nie będą mogli wyobrazić sobie picia tego trunku bez posiadania tradycyjnych szklanek.

Akcesoria do whisky można wybierać między innymi pod kątem momentu degustacji:
– kieliszki na nóżce są w stanie doskonale sprawdzić się, gdy chce się ocenić barwę i aromat whisky
– niskie szklanki mogą być idealnym rozwiązaniem przy codziennej degustacji trunku.

Kryształowe szklanki


Każdy komplet do whisky może się odmiennie prezentować w zależności od zastosowanego do jego wykonania rodzaju szkła czy zdobień. Kryształowe szklanki to możliwość uzyskania produktów o eleganckim oraz ponadczasowym wyglądzie. Dodatkowo prosty design stosowany w takich wyrobach pozwala je wykorzystać przy różnych okazjach.

Kieliszki degustacyjne


Jeśli chce się profesjonalnie degustować whisky niezbędne jest pozyskania kieliszków tulipanowych. Dobry zestaw do whisky (https://bokono.pl/pl/c/Komplety-do-whisky/38) powinien zawierać również kieliszki do degustacji. W modelach tulipanowych specjalna czasza kieliszka pozwala lepiej poczuć aromat alkoholu, który będzie się kumulował u wylotu kieliszka. Dodatkowo nóżka o średniej długości pozwala ograniczyć ogrzewanie alkoholu podczas trzymania kieliszka. Wielkości takich produktów pozwala również na nalewanie idealnej do degustacji ilości alkoholu.