Czy wiesz, jak samodzielnie przygotować wodę gazowaną?

Woda jest podstawowym elementem, bez którego nie mogłoby istnieć życie na Ziemi. W ciele człowieka stanowi ona środowisko, w którym zachodzą wszelkie reakcje biochemiczne, których celem jest utrzymywanie podstawowych funkcji życiowych organizmu. Woda na rynku dostępna jest w najróżniejszych odmianach, od wody źródlanej, przez mineralną, aż do wód smakowych. Część z nich nasycona jest dwutlenkiem węgla, jednak nie dla każdego zawartość tego gazu w wodzie, jaką kupuje, jest zadowalająca.

Jak samemu zaopatrzyć się w wodę gazowaną?

Żeby cieszyć się wyjątkowym smakiem wody nasyconej CO2 nie trzeba kupować jej w sklepowych butelkach. Urządzeniem, które pozwala samemu wprowadzać do wody dwutlenek węgla, jest saturator do wody gazowanej. Żeby w ogóle móc używać tego urządzenia, należy zaopatrzyć się jeszcze w naboje do syfonu. Zawierają one gaz pod ciśnieniem, który można w dowolnych ilościach wprowadzać do wody kranowej, uzyskując tym samym napoje o pożądanych właściwościach smakowych. Naboju do syfonu można używać tak długo, aż gaz zawarty w nim nie ulegnie całkowitemu wyczerpaniu. 

naboje do syfonu

Jakie są zalety samodzielnego przygotowywania wody gazowanej?

Mimo że naboje do syfonu kosztują sporo więcej, niż nawet zgrzewka wody gazowanej, to w dłuższej perspektywie pozwalają one zaopatrywać się w wodę gazowaną dużo dłuższy czas. Dodatkowo wykorzystanie naboju i urządzenia dla nich przeznaczonego niweluje ilość wyrzucanego plastiku, co pozytywnie przekłada się na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.